Mertech Electronics | Kurumsal

Biz kimiz
Neler yapabiliriz

Geçmişten bugüne Mertech Elektronik hakkında her şey.

© 2018 MERTECH | Tüm Hakları Saklıdır.

Biz Kimiz

    1993 Yılında yola çıkan Mercom Electronik, 2000 yılında kendisine yeni bir yön vererek Elektronik, Bilgisayar ve Mekatronik Mühendislerinden oluşan kendi Ar-Ge Laboratuvarını kurmuştur. Mercom, başlangıçtan itibaren bilgi üretmeye öncelik veren bir Ar-Ge şirketi olarak çok sayıda çözüm ortaklığı yapmış ve başarı ile tamamladığı özel tasarım projeleri ile müşteri memnuniyetini arttırmıştır. 2012 yılına gelindiğinde ise Mercom Elektronik Anonim Şirketine dönüştürülmüştür.

    Sektörlerinde öncü ve Elektronik çözümlere ihtiyaç duyan orta ve büyük ölçekli şirketlere " Kontrol - Haberleşme ve Gömülü Sistemler ile Güç Elektroniği ve Endüstriyel Otomasyon Sistemleri" alanlarında tasarımlar yaparak hem deneyimini hem de sektörde bilinirliğini arttırmıştır. Mercedes, Man, Temsa, Otokar, Otoyol gibi büyük otobüs üreticileri Mercom Elektronik tarafından geliştirilen çeşitli teknolojileri kullanmışlar ve halen kullanmaya devam etmektedirler. Otomotiv sektörü ile sınırlı kalmayan Mercom, Uzaktan izleme ve Kontrol sistemleri üzerine çeşitli ürünler geliştirmiş ve bu alanda Ethernet ve GSM Tabanlı Sistemler ile sektörde büyük beğeni toplamıştır. Diğer yandan Tekstil Üreticilerine de yönelik Endüstriyel ürünler geliştiren Mercom Electronics: Dok Sarma Makinesi Otomasyonu, Dokuma Tezgahlarının Uzaktan İzlenerek Üretim Performansı ile personel performansının takip edilmesini sağlayan sistemler ayrıca üretim maliyetlerinin hesaplanarak takip edildiği ve geriye dönük raporların alındığı Üretim Takip programlarını geliştirmiştir.

    Başarılı bir geçmişin ardından 2017 yılında, içinde barındırdığı patentler ile birlikte Mercom Elektroniğin satışı gerçekleşmiştir. Bu sürecin sonunda, yine aynı ortaklık yapısı ile MERTECH Elektronik Ar-Ge San. Tic.A.Ş. kurularak çalışma hayatına devam edilmektedir. Geçmiş bilgi birikimleri ile birlikte kalitesinden ve disiplininden herhangi bir ödün vermeden yeni projelere imza atmaktadır.  

Bunlara ek olarak günümüzde ise, Endüstriyel ve Ev tipi Su Artırma Cihazı Kontrol Sistemleri; GSM Modül Uyumlu Fan ve Motor Kontrol Sistemleri; Mekan Kokulama Kontrol Sistemleri; Elektrikli Kombi Kontrol Sistemleri ile Uzaktan İzleme ve Kontrol Sitemleri gibi alanlarda gerçekleştirdiği Arge projelerini hayata geçirerek çözüm ortakları adına seri üretimlerini yapmakta ve son kullanıcaya ulaştırmak üzere hazır hale getirilen ürünlerini kendilerine teslim etmektedir.Neler Yapabiliriz?

 • Çözüm ortağınız olarak Yeni Ürün ve Sistemler geliştirmenize veya Mevcut Ürün ve Sistemlerinizi iyileştirmenize yardımcı oluyoruz.
 • Öncelikle Arge Danışmanlığı hizmeti kapsamında projenizi hayata geçiriyoruz.
 • Projenizin ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge sürecine girerek size özel çözümler tasarlıyoruz.
 • Tasarım için onayınız alındıktan sonra Protip Ürünü hazırlayarak ve Pilot ürününüze Test prosedürlerini uyguluyoruz.
 • Laboratuvar ve Saha Testlerini başarıyla geçtikten sonra ise eğer isterseniz sizin adınıza Seri Üretimlerini gerçekleştiriyoruz.
 • Seri üretim sürecinde ise Satınalma, Üretim Planlama, Kalite Kontrolü titizle yapıyoruz.
 • Sonuç olarak 23 yıllık bilgi birikimine sahip bir Elektronik Arge Danışmanı ve Üreticisi olarak çözüm ortaklarımıza Hızlı, Ekonomik ve Kaliteli çözümler sunuyoruz.


Kalite Politikamız

MERTECH ELEKTRONİK ARGE SAN.TİC. A.Ş. olarak faal halde oldugumuz;

ELEKTRONİK BİLEŞENLERİN İMALATI,TASARIMI VE SATIŞI kapsamı dahilinde;


 • İlgili taraf(İç/Dış Bağlam) ihtiyaç ve beklentilerini ve Müşteri memnuniyetini esas alarak değişen talepleri zamanında tespit etmek,taleplere hızlı yanıt vermek,zamanında  projeleri gerçekleştirip teslim etmek,kaliteli ürün/hizmet  ve rekabet edilebilir fiyat sunmak, bilgi ve teknik destek olarak en iyi hizmeti sunmak.
 • Müşteri  tatminini sürekli kılabilmek adına yüksek teknolojiyi takip etmek ve etkin kullanmak,
 • Kaliteden tüm personelin sorumlu olması anlayışını benimsemek ve bu nedenle tüm personele kalite bilincini yerleştirmek,bilgi ve becerilerini geliştirecek  eğitimleri sağlamak , uyuma ve yaratıcılığa teşvik etmek,
 • Çevreye saygısıyla, kullanıcısına güven vermesiyle elektronik sektöründe örnek ve lider firma pozisyonuna gelmek,
 • Personelin mutluluğunu ve motivasyonunu sağlamak ,
 • Sistemde tanımlanan süreçlerin performans göstergelerine dayalı ölçülebilir,Kalite Hedeflerinin değerlendirilmesi yoluyla sistemin sürekli iyileştirilmesi anlayışını benimsemek ,
 • Ulusal ve uluslararası standartlara uymak,
 • kalite politikamızdır.


Bu doğrultuda MERTECH ELEKTRONİK ARGE SAN VE TİC A.Ş. olarak Kalite Hedeflerimizi belirleyeceğimizi, hedeflerimizi sürekli gözden geçireceğimizi ve bu politikamızı tüm çalışanlarımız arasında yaygınlaştıracağımızı taahhüt ederiz.